Close

HAKKIMIZDA

Sayın veliler,

Öncelikle şunu belirtmeliyiz: Günümüzde, hangi sınıfta olursa olsun bir öğrencinin akademik ve gelişimsel sorumluluğunu almak; bu önemli süreci yönetmek gerçekten çok zor bir iş…  Sizi çok iyi anlıyoruz.

Konu okul ve sınav başarısı olunca; deneyimli ve pedagojik alt yapısı sağlam öğretmen kadrosu, doğru kurgulanmış öğrenme ortamları ve öğrenciyi başarıya götürecek olan etkin çalışma sistemlerinin önemi bir kat daha artmaktadır.

Boğaziçi mezunu, 20 yılı aşkın bir süredir eğitimin her aşamasında görev yapmış bir eğitimci olarak samimiyetle inanıyorum ki; başaramayacak öğrenci yoktur. Yeter ki doğru sistemle çalışsın; doğru belirlenmiş hedefler için çalışsın. Bizler bu düşüncelerden hareketle ideal bir eğitim ortamı ve eğitimci kadrosu hazırladık çocuklarımız için…

İdeal Eğitim olarak akademik kadromuzu “İdeal Öğretmen”lerden oluşturmaktayız. İdeal Öğretmen, pedagojik formasyonu sadece bir sertifikadan ibaret olmayan, branşında minimum 5 yıl deneyimli ve her yıl kurumumuz tarafından yapılan İdeal Öğretmen Akademik Yeterlilik Sınavı’ndan 85 ve üzeri not alan öğretmenlerimizi tanımlamaktadır.

İdeal Eğitim’de, tüm Sınav Hazırlık Programları (YKS, TYT ve Lise Giriş Sınavları) butik konseptte 6 kişilik gruplar halinde yapılmaktadır. Çünkü kalabalık sınıflarda öğrencilerin performansı düşmekte, kontrol mekanizması yeterince çalışmamaktadır. Öğrencilerin kendini evinde gibi rahat hissettiği bu ortamda, öğretmen-öğrenci arasındaki bilgi akışının çok daha verimli olduğu görülmektedir.

İdeal Eğitim Bahçeşehir, Sınav Hazırlık Programları dışında tüm sınıflar için “Özel Ders” hizmeti vermektedir. İdeal Eğitim’in Özel Ders hizmetinden ister kurumumuzda isterseniz evinizde yararlanabilirsiniz.

Okula Başarısına Destek amacıyla uygulanan Özel Ders programlarımız birebir alınabileceği gibi 2-3 kişilik gruplar halinde de organize edilebilmektedir. Tüm özel ders öğrencilerimiz, ilgili ders ile ilgili Seviye Tespit Sınavı’na girip; bu sınavın sonucuna göre oluşturulacak olan bir program dahilinde derslerine devam etmektedirler.

Özellikle ilkokul ve ortaokul öğrencileri için tasarlanmış olan  “Ödev Takip ve Okula Destek Programı” öğrencilerimize istikrarlı ve başarılı bir okul hayatı sürdürmeleri için destek olmaktadır. Okul saatlerine göre düzenlenmiş olan  “Ödev Takip ve Okula Destek Programı” ile siz velilerimiz çocuklarınızın okulda kendilerine verilerin tüm ödevleri yaptığından emin olacak; bilgi düzeyinin sürekli takip edildiğini bilecek; onlarla daha kaliteli zaman geçirme şansına sahip olacaksınız.

Sayın Veliler, Sevgili Öğrenciler…

Okul ve sınav başarısını önemsiyorsanız; tüm deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayız. Siz de idealinizdeki gelecek için eğitim şart diyorsanız, sizleri İdeal Eğitim’e bekliyoruz.